Потребни состојки за 4 лица:

  • 300 г тост леб
  • 300 г крем
  • 100 мл слатка павлака (хопла)
  • 200 г пченка
  • 150 г сланина или нешто друго сувомеснато
  • ½ помала главица кромид
  • 4 лажици масло
  • 4 јајца
  • малку сол, сусам и зачински билки или нешто по ваш вкус.

Постапката погледнете ја во видео рецептот: