Рецепт: Стефка Шиндаковска

Потребни состојки:

3 јајца
1 домат
1 пиперка
1 рака маслинки
Сол, црн пипер, свеж босилек

Постапка:

1.Загрејте на оган намастена тава со масло или путер.

2.Исечкајте ја пиперката, ставете ја малку да се издинста, па истото направете го и со доматот.

3.Додадете ги добро изматените јајца.

4.Печете 3 минути.

5.Зачинете со со сол, црн пипер, маслинки.

6.Внимателно превртете и печете на двете страни.

7.Пред послужување украсете со маслинки и босилек.