Потребни состојки:

1 банана

1 портокал

½ шолја јогурт со низок процент на масти

1 лажица кокосово масло

1 прстофат ѓумбир

2 лажици ленено семе

2 лажици сурутка во прав

Постапка:

Сите состојки измиксајте ги во блендер до изедначување на смесата.

Уживајте во вкусниот напиток еднаш дневно (на гладно) и ќе ги забележите резултатите за само седум дена!