Вкусни пирошки за неколку минути ќе ви станат омилени

Потребни состојки:

500 мл млеко

20 г квасец

1 лажица шеќер

1 лажичка сол

3 лажици масло

500 г брашно

Фил:

Пире компир

2 главици кромид пржени

150 г шунка

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаОхрабрувачки пораки од неделата на студентите по медицина, насловена како “Студентите по медицина – Нашите идни лекари”
Следна статијаСамо една лажица ќе ви ги испразни цревата во рок од две минути без болки