Само 1 чаша ќе направи да експлодира од растење и цветање (Погледнете го неверојатниот резултат)… Еве како да го направите најдоброто бесплатно органско ѓубриво за сите ваши домашни растенија.

Користејќи само леќа и вода, ќе можете да направите одличен компост за сите ваши растенија, тие ќе растат зелени, убави, со здрави корења, прекрасни цвеќиња користејќи само леќа.

Овој начин на ѓубрење делува за секое растение, погледнете го неверојатниот резултат.

Здраво и добредојдовте…. Јас сум Јосијас, специјалист за органско ѓубрење за сите растенија и денес со вас сакам да споделам совет и техника со чија помош можете да помегнете во растот на сите ваши растенија, вклучувајќи орхидеи, кактуси, сукуленти, Бегонија, Антуриуми, пустинска роза, замиокулка…

Навистина, ова ѓубриво може да им биде од корист на сите ваши растенија. Добивам многу прашања од луѓе ширум светот во врска со прихраната на билките, и од нив дознавам дека секаде не се достапни готовите органски ѓубрива.

Затоа одлучив да ви откријам како можете сами да си направите природно, органско ѓубриво кое делува уште поефикасно од купечките.

Овојпат ќе користиме леќа/ А не сте знаеле, леќата е богата со азот, фосфор, калиум, бор, има сè што му е потребно на растението за да расте и да се развива.

Значи, ако имате некое растение, цвеќе во аголот од вашата куќа, кое стагнира, не расте и не се развива, обратете внимание на моите совети и вашите растенија ќе почнат да растат.

Со помош на методот кој ќе ви го откријам ќе го активирате растот на сите ваши растенија.

ПРВ НАЧИН:

Земете 500 до 1 литар вода, навистина нема некоја прецизноп одредена количина, и сипете 3 лажици леќа Промешајте и оставете да отстои околу 4 часа. Откако
ќе отстои леќата, таа ќе ги испушти хранливите материи во водата и ќе ја обои.

Процедете. Со оваа течност залијте ги вашите цвеќиња. Оваа течност помага да се сочуваат зелените лисја на вашите растенија, корењата здрави и најдобро од сè, го активира цветањето.

Препорачувам да го користите ова ѓубриво најмалку еднаш месечно, најмалку три месеци по ред.

ВТОР НАЧИН

3 лажици леќа сомелете во блендерот за да добиете лежа во прав. Посипувајте ја земјата во саксиите и малку промешувајте ја за да навлезе подлабоко.

На овој начин, ѓубривото останува многу подолго во вашите растенија, па не мора да купувате скапи ѓубрива. Овој начин на ѓубрење со леќа користете го барем еднаш на секои 30 дена. Деталите од презентацијата погледнете ги ОВДЕ.