Руска медена торта: нема поубава ниту поевтина од неа

Потребни состојки за кори:

100 г путер

80 г мед

1 лажичка прашок за печиво

450 г брашно

3 јајца

150 г шеќер

За крем:

500 г кисела павлака

240 мл слатка павлака

200 г шеќер во прав

Екстракт од ванила

Постапката за приготвување погледнете ја во видеото:

Претходна статијаАко сте нервозни зошто живеете во стрес: пробајте го ОВА
Следна статијаБрзо, лесно, неодоливо: старински колач од јаболка, најдобар и најлесен рецепт