Потребни состојки за кори:

100 г путер

80 г мед

1 лажичка прашок за печиво

450 г брашно

3 јајца

150 г шеќер

За крем:

500 г кисела павлака

240 мл слатка павлака

200 г шеќер во прав

Екстракт од ванила

Постапката за приготвување погледнете ја во видеото: