Потребен ви е колач кој брзо се приготвува? Тогаш, овој сочен колач со јаболка е вистинскиот избор, бидејќи се приготвува еднноставно и брзо, а притоа е многу вкусен.

Сочните јаболка и јогуртот му даваат посебна свежина на колчот во кој навистина ќе уживате ако го направите.

Потребни состојки:

4 јајца

100 г ореви мелени

100 г гриз

50 мл масло

100 г шеќер

2 јаболка

1 ванилин шеќер

1 прашок за печиво

200 мл јогурт

Малку цимет

Деталите погледнете ги во видеото: