Рецепт за мафини полнети со чоколадо, ќе ги обожувате, не ви треба смеса!

Мафините не секогаш ни излегуваат како што сме замислиле, бидејќи не секогаш подготовката на смесата е иста.

Затоа и ќе ги обожавате овие мафини за кои не треба да мешате брашно, јајца, млеко…

Потребни состојки (за 12 мафини):

  • 24 парчиња леб
  • 4 јајца
  • 2 лажици млеко
  • 1 лажица шеќер
  • ½ лажица цимет
  • Малку ванила екстракт по желба
  • Чоколаден крем
  • Мешавина од шеќер и цимет

Деталната подготовка изгледајте ја во видеото подолу. Печете 25 минути на 180 степени и уживајте во брзите мафини.

https://www.instagram.com/p/BeLE9OlFFNL/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Претходна статијаБрзи пишии за појадок – децата ќе ви бараат уште!
Следна статијаСреќата и парите ќе затропаат и на вашата врата, само внесете ги овие 8 работи во вашиот дом