Прелиен пита-бурек, нешто превкусно што сум го пробала во последно време

Пробајте го мојот прелиен бурек.

Потребни состојки:

500 г кори за пита (околу 10 листови)

за фил:

500 г мелено месо
2 главици кромид
1 рака магдонос
сол, црн пипер по вкус
100 мл масло

За прелив:

Loading...

200 мл јогурт
200 мл газирана вода
4 јајца
малку сол

Постапка:

Пропржете го ситно исечканиот кромид. Додадете месо, посололете го и запиперете го по вкус.

Пропржете го убаво на посилен оган околу 10-15 минути со повремено мешање.

Наросете ситно сечкан магдонос.

Во намастен плех ставете две кори, па наросете од филот. Филот може да биде и врел, не мора да чекате да излади.

Потрошете го целиот материјал, па питата исечете ја на коцки.

Прелијте ја одозгора со претходно изматени јајца, јогурт и газирана вода. Оставете околу 15 минути преливот да се впие во питата.

Ставете да се пече во загреана рерна на 200 степени околу половина час. Кога е реш печено, повторно исечете ја питата и послужете ја топло.

Loading...