Консумирајте по една лажица од овој природен еликсир, двапати дневно, наутро на гладно и навечер пред последниот оброк.

Мешавината од лук, мед и лимон го успорува процесот на стареење. Со оглед на тоа што наведените состојки се лесно достапни, а воедно се многу здрави, вреди да се испроба.

Потребни состојки:

10 главици лук

10 лимони исцедени

1 кг домашен мед

Постапка:

Ситно исечкајте 10 главици лук и промешајте со еден килограм мед и сок од 10 лимони.

Смесата складирајте ја во стаклена тегла, поклопете и оставете да отстои осум до десет дена.

После овој период консумирајте по една лажица од овој природен еликсир, двапати дневно, наутро на гладно и навечер после последниот оброк.