Потребни состојки за тесто:

250 г брашно (+20-30 г ако тестото ви е ретко или густо)

3 јајца

375 мл млеко

1 лажичка сол

1 лажичка прашок за печиво

За фил користете состојки по ваша желба:

-пица сос

-шунка, салама

-кашкавал

-туна

-пиперка

-печурки

-пченка