Потребни состојки:

450 г мелено јагнешко или јунешко

700 г млад компир

1 поголема главица кромид

3 домати

1 лажица брашно

250 г путер/маст

250 мл говедска супа, може и коцка

2 ловорови листови

1 лажица мајчина душичка

1 жолчка

50 мл млеко

сол, црн пипер, вегета

100 г рендан кашкавал, димен или некој ваш омилен

Постапка:

На масло пропржете кромид, а во друг сад загрејте маслиново масло и на него запржете го месото додека да добие златно-кафеава боја.

Додадете брашно, ловор, зачини и промешајте. Во садот со кромидот додадете сечкани домати и супа. Потоа додадете ја содржината од другиот сад и оставете убаво да прокрчка. Зачинете и гответе околу 30 минути.

Во меѓувреме, сварете го компирот и испасирајте го, па добро измешајте го со жолчка и млеко, зачинете по желба.

Во подлабок сад ставете го месото, прекријте го со компир и рендан кашкавал, па запечете го во рерна 15 минути на 180 степени.

Можете да ја приготвите и еден ден порано и да ја покриете со алуминиумска фолија, да ја оставите во фрижидер, па следниот ден кога ќе се вратите од работа само запечете ја 15-тина минути и послужете со салата.