Ова се шесте најдобри доктори на светот според Лепа Брена, ги објави на својот профил

Вечната мудрост се пренесува веќе со децении…

Позната по својата подготвеност со своите обожаватели да сподели бројни моменти од својот приватен живот, Лепа Брена на Инстаграм профилот објавува и инспиративни цитати.

За време на пандемијата ова охрабрување и утеха за многумина е добредојдено.

Па така, на денот од 29 годишницата на својата венчавка со Боба Живојиновиќ, објави и преубав цитат кој му се препишува на легендарниот Чарли Чаплин.

-Чарли Чаплин живеел 88 години. Ни остави 4 изјави:

1.Ништо не е вечно на овој свет, дури ни нашите проблеми.

2.Сакам да одам по дождот, затоа што никој не ги гледа моие солзи.

3.Најизгубениот ден во животот е денот кога нема да се насмееме.

4.Шесте најдобри доктори на светот се:

-Сонце

-Одмор

-Вежбање

-Диета

-Самопочит

-Пријатели

Потпирајте се на нив во сите фази од својот живот и уживајте во здравиот живот.

Животот е само патување. Затоа, живеј денес, можеби ќе нема утре – порача Брена.

Претходна статијаД-р Јанковиќ за тоа која вакцина е најдобра: Ова не е песна за Евровизија па да и дадеме 12 поени на некоја земја
Следна статијаСупер брза пита со готови кори, сирење и прелив