Ова е најбрзиот согорувач на масти, ќе ги стопи стомачните масти за 10 дена

loading...

Сите сакаме витка линија, убаво обликувано тело, но на тоа главно ни текнува кога ќе претераме со храна и кога се ближи летото. За да ослабеме мора да се води сметка на многу фактори, а секако здравата исхрана е најважна. Покрај здравата исхрана потребна е и физичка активност, за да имаме добро здравје и виткото тело.

Ако здраво се храниме и имаме физичка активност, нашиот имунитет е многу подобар и полесно ги пребродуваме вирусните напади.

Овој напиток го забрзува процесот на топење на килограмите и масните наслаги. Но секако, мора да се придржувате и на другите услови (здрава храна, физичка активност), за да биде успешен овој процес.

loading...

Состојките се многу здрави и делуваат антиканцерогено, антибактериски и антивоспалително. На крај ќе имате здраво и совршено обликувано тело.

Потребни состојки:

1 лажица чиа семки

1 чаша вода

1 лимон

1 лажица мед

Постапка:

Прво ставете го чиа семето во малку вода за да ја ослободи слузта и на тој начин да се активираат лековитите состојки. После еден час, измешајте ги лимоновиот сок, медот и водата. Можете сето да го ставите во блендер и да го измиксате.

Се пие секое утро по една чаша, на празен стомак. Ќе забележете подобрување и ќе се чувствувате многу подобро.

loading...