Омилената лекарка ни откри рецепт за „ЕЛИКСИР НА ЖИВОТОТ“: Пијте го ОВА секое утро и ќе бидете здрави како Ѓоковиќ…

Сите знаеме дека е важно што јадеме секој ден и колку се важни исхраната, квалитетот и изборот на намирници.

Здравата рутина се стекнува со години и секогаш треба да работите на неа. А според омилената докторка треба да почнете уште рано наутро.

Имено, докторката Бисерка Обрадовиќ го сподели рецептот за „еликсир на животот“. Еве како изгледа рецептот кој треба да се консумира секое утро:

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

– 1 чаша (околу 200 мл) вода
– 1 лажичка мед
– 1 лажичка јаболков оцет (против холестерол)
– 20 капки лук (исцеден сок)
– 20 капки коприва (исцеден сок)
– 1 прстофат ѓумбир во прав

ПОСТАПКА:

Во млака филтрирана вода измешајте ги и растворете ги сите наведени состојки и испијте го напитокот. Најдобро е веднаш кога ќе станете од спиење да испиете една чаша вода, а по 5-10 минути да го испиете овој напиток.

Сите потребни состојки можете да ги најдете во продавниците за здрава храна или аптека.

Важно е да бидете доследни доколку одлучите да го вклучите овој еликсир во вашата дневна рутина. Докторката и нејзините совети за детокс на организмот можете да ја слушнете ОВДЕ.