Обланди БОЖИЌНА БАЈКА: вака вкусни и крцкави колачиња сè уште не сте пробале

Потребни состојки:

2 обланди

310 г мелени бисквити (плазма)

3 јајца

200 г шеќер

250 г путер

200 г крупно сечкани ореви

20 г чоколадо за готвање

1 полна мала лажичка цимет

10 г шеќер

рендана кора од портокал 

неколку капки арома од рум

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаБрз колач, специјалитет од унгарската кујна кој мора да го пробате
Следна статијаПрироден лек за висок крвен притисок