Неговите доктори останале без зборови: Ги варел само овие 2 состојки и успеал да го стопи салото во рекордно време

Постојат милиони луѓе кои се грижат поради вишокот на килограми, а особено жените кои посакуваат брзо слабеење без вежбање и голем напор. Меѓутоа, тоа не е можно.

Рецептот на човекот кој брзо ослабел со помош на еден напиток се споделуваат секојдневно на социјалните мрежи. Но, како што велат нутриционистите и диетичарите, не постои ниеден волшебен напиток кој ќе ве “стопи” преку ноќ.

Масните наслаги и вишокот килограми кои се таложеле со години од прекумерно јадење и недоволна физичка активност, бара време и напор за истите да се елиминираат.

Меѓутоа, постојат состојки кои го забрзуваат слабеењето, односно природното согорување и разложување на масните наслаги. Значи, навистина мора да се внимава на исхраната и општиот стил на живеење, но овој напиток помага сето тоа да се забрза и олесни, без поголеми напори.

Потребни состојки:

2 лажички мед
1 лажичка цимет
250 мл вода

Постапка:

Водата зовријте ја и прелијте го циметот. Поклопете и оставете да излади. Кога течноста ќе биде млака додадете го медот и промешајте за да се раствори.

Оваа течност се пие двапати во денот: половина наутро кога ќе станете од спиење, на празен желудник, а втората половина навечер пред спиење.

За само седум дена резултатите сигурно ќе ве изненадат.

Претходна статијаПозната биохемичарка од Германија, открила комбинација од природни состојки која би можела да лекува рак
Следна статијаДали ви беше најслатко да јадете од вакви чинии?