Наташа Пушова го победила ракот во 4. стадиум

Препорачано од жена која целосно оздравела од рак во 4 стадиум и од која лекарите дигнале раце.

Од емисијата „Билките на баба Рада, емисија од 7 април 2014 година, на канал 5 телевизија.

Во самото видео ги имате деталите околу начинот на кој Наташа го победила ракот со варова вода.

ВАРОВА ВОДА

Се користи вар во каменеста форма, 500 грама негасена вар.

Се става во 5 литри ладна вода во сад или тенџере (да не биде ростфај).

Се остава да отстои од 12 до 24 часа, потоа се процедува а исцедената вода се пие. Остатокот од варта се фрла.

Се пијат 200 мл (една чаша) двапати дневно:

-рано наутро на празен стомак, потоа три часа не се јаде ништо.

-втората чаша се пие после 12 часа, исто на гладен стомак.

Важно: после пиење на варовата вода не се јаде и не се пие ништо следните три часа!

Доколку се има потешкотии со вкусот, на тие 200 мл се додаваат 50 мл јогурт.

Третманот трае од 3 до 6 месеци. Може да го пијат луѓе кои имаат рак, леукемија и други потешки заболувања, но и здрави луѓе.

Претходна статијаКолач со бадем и ванила крем
Следна статијаДали БАКСУЗОТ ви е суден – овие хороскопски знаци имаат најмалку среќа во животот!