Секој ден по 1 супена лажица од ова – ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА ЦИСТИ

Овој лек помага во лекување на сите видови цисти во телото. Лесно се подготвува, а искуствата велат дека е многу ефикасен. Особено делува при цисти на гра-ди кај жените, а помага и при астма, бронхитис, чистење на кр-вните садови и малиг-ни заболувања.
Миомите и цистите се еден вид мали бенигни ту-мори кои се појавуваат почесто кај жените во 30 – 40 година од животот, но постојат и случаи каде се појавуваат и многу порано. Најчесто се безопас-ни, но потребно е навремено да се третираат за да се превенираат компликации.
Најчесто причината е непозната. Познато е дека естрогенот (женски хормон) го cтимyлиpа растот на миомите, но тоа не е причината за негово појавување. Во суштина, сите ту-мори (како и миомите) се појавуваат кога се менуваат контролните механизми што го регулираат растот и развојот на клетките, најчесто по бременоста.
Потребни состојки: 500 мл медицински ал-кохол, 400 г домашен природен мед, 750 мл квалитетно црвено вино, 500 г кафе од цикорија и 300 г листови алое.
Постапка: Листовите алое вера исчистете ги од боцки и сомелете ги во блендер. Потоа ставете ги во друг сад и додајте ги останатите состојки: медицинскиот ал-кохол, медот, црвеното вино и кафето од цикорија.
Сè измешајте во еднолична смеса и складирајте во тегла и добро затворете со соодветниот капак. Оставете да отстои на темно место, 14 дена, а потоа лекот процедете го низ газа и прелијте го во стаклено шише.
Начин на примена: Се конcyмира по 1 супена лажица, трипати на ден на празен стомак. После конcyмирање на лекот не се препорачува да јадете уште 1 час. Лекот се пие во 2 дози, а потоа се прави пауза.
Мед од чувар куќа – го лекува целото тело, запишете си го бидејќи ги извлекува сите болести

Чај: тенко исечкани ливчиња (неколку) се варат 15 минути во 250 мл вода. Се остава да отстои, па се пие неколкупати дневно, секогаш свежо приготвен. Смеса со мед: 300 г чувар куќа ситно исечкана се меша половина кг мед, па после неколку дена се конcyмира по 3-4 лажички дневно.

NMD.mk
Многу ефикасен природен лек против цисти, срцеви заболувања, таложење на ток-сините. Комбинацијата од мед и чувар куќа може да го препороди вашиот организам. Потребни состојки: 300 г листови од чувар ќука, 300-500 г мед 2-3 лимони – сок.
Постапка: Исечкајте ги листовите на ситни парчиња и ставете ги во медот. Или уште поубаво ако можете да ги сомелете во блендер за да не се изгуби дел од сокот. Оставете така да отстојат една седмица. На крај додајте сок од два лимони, а доколку сè уште ви е многу благо, додајте сок од уште еден лимон.

NMD.mk
Конcyмирајте по 1-2 супени лажици, трипати дневно од овој лек на празен стомак. Овој природен лековит препaрат има повеќекратно позитивно влијание на вашето здравје.

Сок од цвекло – Потребни состојки: половина литар сок од цвекло, 250 г мед. Подготовка: Во блендер ставете го цвеклото измешано со малку вода и направете сок. Во добиениот сок додајте го медот и постојано мешајте за медот да не падне на дното. Конcyмирајте една чаша од овој напиток после појадок, ручек и вечера. После неколку дена, ќе забележите видливо подобрување на состојбата.

Претходна статијаЃУМБИР, МЕД, ЛИМОН И ЛУК: Моќна комбинација за силен имунитет, запишете си го рецептот
Следна статијаБрзо и едноставно, СУСАМ ТРИАГОЛНИЦИ за 30 минути, внатре се меки како памук, а однадвор крцкави