Најдобрите мекици кои мора да ги пробате – шупливи и меки како душа

Рецептот ни го испрати нашата драга пријателка Амина Хусиќ. Под пишаниот рецепт можете да го погледнете и видеото со деталите од постапката.

Потребни состојки:

200 мл млако млеко
100 мл млака вода
10 г сув квасец
25 г шеќер
100 г брашно
50 мл масло
5 г сол
340 г брашно
1 јајце

Постапка:

Во еден сад ставете 200 мл млако млеко и промешајте со 100 мл млака вода. Додадете 10 г сув квасец, 25 г шеќер и 100 г брашно.

Loading...

Измешајте со жица за да се изедначат состојките и да нема грутчиња, поклопете со проѕирна фолија и оставете 15 минути на топло за да се активира квасецот.

Во активираниот квасец додадете 50 мл масло и 5 г сол, па промешајте и постепено додадете околу 340 г брашно. Мешајте со лажица или шпатула. На крај замесете со рака меко тесто. Пред крајот додадете и едно јајце, па продолжете со месење.

Тестото добро измесете го додека да го прими јајцето и да не се лепи за рака. Оставете го покриено со проѕирна фолија да стасува околу половина час.

На набрашнета површина уште малку измесете го стасаното тесто, па потоа со оклагија развлечете кора со дебелина од 3 мм. Со чаша вадете кругови, покријте ги со проѕирна фолија да стасуваат неколку минути.

Потоа мекиците пржете ги на умерено загреано длабоко масло додека да заруменат од двете страни. Постапката погледнете ја во видеото:

Loading...