Чудо од две јајца, рецепт: приготвувањето е многу едноставно и нема шанси да не ви успее.

Навистина е вкусен, не е скап а излегува многу, па ќе има и за вас и за вашите соседи и за вашите пријатели.

Потребни состојки:

2 јајца

350 г шеќер

1 ванилин шеќер

1 голема лажица сок од лимон

400 мл млеко

150 мл масло

200 г орево

400 г меко брашно

1 прашок за печиво

1 прстофат сол

За крем од ванила:

2 пудинг од ванила

700 мл млеко

125 г путер или маргарин

100 г шеќер

за крем од чоколадо:

2 пудинг од чоколадо

700 мл млеко

100 г шеќер

125 г путер или маргарин

и уште ќе ви биде потребно: малку крупно сечкани ореви за наросување.

Деталите околу подготовката погледнете ги во видеото: