Овој напиток чиј рецепт ќе го прочитате подолу, ќе ви помогне да го детоксифицирате организмот и да го прочистите телото.

Ќе го подобри вашиот метаболизам и ќе ги излекува проблемите со дебелото црево. Освен тоа, ќе ви помогне да се ослободите од вишокот килограми.

Главната состојка на овој напиток е магдоносот кој има многу лековити својства како што се:

-делува како природен диуретик, односно ги исфрла вишкот телности од организмот

-делува противвоспалително

-делува антиоксидативно

-спречува ширење на канцерогени клетки

-ослободува од стрес и анксиозност

-го неутрализира лошиот здив (со џвакање на свеж лист)

-ја прочистува крвта

-спречува инфекции на мочниот меур и бубрезите

Потребни состојки:

1 лимон

1 рака магдонос

1 лажичка цимет

1 лажичка јаболкова киселина

500 мл вода

Постапка:

Ставете ги сите состојки во блендер додека да добиете сок кој ќе го пиете пред спиење. Секако, за позитивни резултати треба да се храните здраво и да бидете повеќе физички активни.