Целата храна која сте ја изеле преку ден – ќе биде согорена и исфрлена од вашиот организам следното утро.

Овој едноставен напиток е добар за подобрување на метаболизмот, а штом го забрзате метаболизмот, на тој начин ќе го решите и вашиот проблем со дебелото црево.

Со помош на овој напиток можете да се ослободите од вишокот килограми.

Оваа смеса содржи една клучна состојка без која напитокот не би можел да функционира, а тоа е магдоносот.

Магдоност се користи во разни истражувања за спречување на ширењето на ракот, а покрај другите лековити својства што ги содржи, свежиот магдонос и неговото семе се користат за прочистување на крвта и елиминација на лошиот здив.

Потребни состојки:

1 лимон
1 грст свеж магдонос
1 лажичка цимет
1 лажичка јаболкова киселина
500 мл вода

постапка:

Сите состојки ставете ги во блендер со постепено додавање на водата. Добро измиксајте за да добиете изедначена смеса.

Напитокот испијте го на гладно, (барем еден час после јадење) два часа пред спиење и после него не смеете ништо да јадете.

Следниот ден ќе се чувствувате многу подобро. Овој напиток можете да го пиете 21 ден по што се прави пауза од една седмица.