Нашите црева се од особено значење и затоа е потребно повремено да се грижиме за нивно добро и квалитетно чистење од екскрементните остатоци.

Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне овој природен лек кој се покажал како многу ефикасен.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

5 шолји вода

100 г сливи без семка

100 г урми без семка

ПОСТАПКА:

Во зовриена вода ставете го сувото овошје. Оставете ги 15-тина минути, а потоа исцедете ги за да се изладат. Консумирајте наутро на празен желудник по една лажица. Исчистете го дигестивниот тракт од токсини и ослободете се од проблеми како што се опстипација.