Потребни состојки:

500 г кори

1 лажичка сол

300 г сирење

2 јајца

2 лажици брашно

300 мл млеко

1 лажичка квасец

½ лажичка шеќер

100 мл масло

Малку путер/маргарин за премачкување

Постапката погледнете ја на видеото: