Евтина и брзинска торта целата во крем – нема кој не ја сака!

Потребни состојки:

2 јајца

2 лажици брашно

1 лажица какао

1/2 прашок за печиво

2 лажици масло

2 лажици млеко и 2 за полевање на кората кога ќе се испече

За фил:

1 литар млеко

4 лажици густин

6 лажици шеќер

2 ванилин шеќери

1 лажиче екстракт од ванила

2 лажици какао

лешници за украсување

калап 24 см

Ако сакате поголема торта, соодветно зголемете ги количините на состојките.

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаКако со рака однесена: најефикасниот природен лек за детска кашлица
Следна статијаУкрасни ситни колачи, од 1 кг брашно добивате 100 вкусни колачиња, се печат за 10 мин!