Едвај дочекав да излади: Манчмалоу кое се топи во уста

Фото и рецепт: Антонија Јукиќ

Потребни состојки:

5 жолчки
1 шолја (од 200 мл) шеќер
1 шолја масло
1 шолја млеко
1 шолја брашно
1 прашок за печиво
1 лажица какао во прав

За белиот дел:

5 белки
10 лажици шеќер
4 лажици вода
10 лажици шеќер

За глазура:

Loading...

100 г чоколадо
50 г маргарин
4 лажици масло

Постапка:

Жолчките матете ги со шеќерот додека тој да се растопи, приближно 10-тина минути. Додадете масло и уште малку матете.

Потоа додавајте млеко и брашно наизменично, а на крај прашок за печиво и какао во прав.

Смесата излејте ја во намастен и набрашнет плех и ставете да се пече во загреана рерна на 150 степени, 25 минути.

Во меѓувреме изматете ги белките во цврст снег, а потоа додадете постепено 10 лажици шеќер и матете додека шеќерот целосно да се растопи.

Во еден сад ставете 4 лажици вода и 10 лажици шеќер, па загревајте додека да зоврие и шеќерот да се растопи. Овој сируп памлку по малку во тенок млаз додавајте го во снегот од белки додека матите со миксер.

Извадете го колачот од рерна и премачкјате го со снегот од белки. Израмнете, намалете ја температурата на 100 степени, па допечете го колачот уште 10 минути.

На крај кога колачот е готов и малку изладен, прелијте го со чоколадна глазура.

Фото и рецепт: Антонија Јукиќ

Loading...