Потребни состојки:

150 г брашно

1 лажичка прашок за печиво

200 г обарен спанаќ

200 мл кисела вода

2 лажици масло

За фил:

1 конзерва туна

100 г посен мајонез

Оригано по вкус

Тепсија 38х34

Деталите погледнете ги во видеото: