“Обемните истражувања покажаа дека она што е најдобро за брзо намалување на салото од стомакот е комбинација на урамнотежена исхрана и специфични вежби”.

Она што ви е навистина потребно за да го елиминирате салото од стомакот – е овој моќен рецепт:

1 лажичка мед
2 лажички домашна јаболкова киселина
1 шолја свеж сок од цитрон

Сите состојки добро измешајте ги или ставете ги во блендер.

Употреба:

Седум дена по ред се пие пред ручек и пред вечера. Секогаш свежо приготвено.

Потоа направете пауза од седум дена, па повторете ја постапката до посакуваните резултати.

Како делува:

Пијалакот ги елимира вишокот масти како и водата во организмот, така што ги разорува мастите и поттикнува исфрлање на течности.

Овој напиток е исклучително здрав бидејќи ја подобрува функцијата на мозокот како и видот и памтењето.

За да го забрзате процесот на слабеење, потребно е да ја промените исхраната и да воведете поголема физичка активност.

Обемните истражувања покажаа дека она што е најдобро за брзо намалување на салото од стомакот е комбинација на урамнотежена исхрана и специфични вежби.

Пример Мени:

Појадок: мала шолја мусли прелиени со млеко

Ужина: суви бадеми, ореви, лешници до 50 г

Ручек: За ручек можете да изедете месо колку што сакате и тоа риба, пилешко без кожа, телешко, јагнешко, а од свинско само стек без маст. Месни преработки избегнувајте.

Дозволено е да се земе интегрален или ‘ржен леб. Месото можете да го подготвите на кој било начин, но одбегнувајте секојдневно пржење на храната.

Ужина: едно јаболко, круша, праска, грст јагоди, малини, а банани одбегнувајте.

Вечера: бистра супа од зеленчук без тестенини, сардина или туна со исцедено масло, парче интегрален леб.

Може и супа од зеленчук без тестенини, чаша јогурт, парче интегрален леб или супа од зеленчук без тестенини, две тврдо варени јајца, домати.

Поради вежбањето и монотоната исхрана, пијте витаминско-минерални таблети.

Дополнителни совети

-Никогаш не вечерајте барем три часа пред одење во кревет.
-Не јадете слатки и грицки.
-Не пијте пиво, газирани пијалаци и засладени овошни сокови.
-Не јадете бел леб.