Приготвувањето е едноставно и не може да не ви успее. Навистина колачот е многу вкусен, не е скап а излегува многу.

Потребни состојки:

2 јајца

350 г шеќер

1 ванилин шеќер

1 супена лажица лимонов сок

400 мл млеко

150 мл масло

200 г ореви

400 г меко брашно

1 прашок за печиво

Прстофат сол

За крем од ванила:

2 пудинг од ванила

700 мл млеко

125 г путер/ маргарин

100 г шеќер

За крем од чоколадо:

2 пудинг од чоколадо

700 мл млеко

100 г шеќер

125 г путер/маргарин

Дополнително: малку крупно сечкани ореви

Деталите погледнете ги во видеото: