Промените ќе ги почувствувате веднаш, а веќе за 7 дена ќе намалите до 8 центиметри во обемот на половината.

Рецептот за слабеење од само три состојки предизвика глобално воодушевување, особено затоа што сите оние што го испробале имаа пофални зборови за оваа одлична комбинација. И она што е одлично, дава резултати за само 24 часа.

Секако резултатите ќе изостанат доколку се прејадувате и јадете нездрава храна, но доколку сте внимателни, со малку труд, овој напиток може да стане вашиот најдобар сојузник во слабеењето.

Потребни состојки:

800 мл вода
1 стапче цимет (или 1 лажичка во прав)
3 ловорови листови
1 рамна лажица зелен чај во прав

Постапка:

Сварете 800 мл вода, тргнете го садот од оган, додадете едно стапче цимет, три ловорови листови и една рамна лажица зелен чај.

Поклопете и оставете 15 минути да отстои, а потоа процедете.

Употреба:

Кога станува збор за брзината на метаболизмот, важно е да се знае дека најдобро време за негово забрзување е рано наутро, веднаш после будење. Значи, испијте ја првата шолја чај на празен желудник.

Втората шолја може да ја испиете веднаш после појадокот, а третата навечер, непосредно пред спиење.

Со три шолји од овој чај дневно, значително ќе ослабете, особено на критичните точки од телото, како што се стомакот, бутовите и задникот.

Оние кои го пробаа овој чај велат дека првите ефекти се забележуваат после 24 часа, особено подобрување на дигестијата, а после 7 дена во просек се губи околу 8 центиметри во половината!

Сите три состојки од овој напиток одлично ги согоруваат маснотиите и го забрзуваат метаболизмот и губењето на тежината треба да биде проследена со избалансирана исхрана и умерена физичка активност.