Ароматично предјадење кое можете да го приготвите за само неколку минути!

Потребни состојки:

8 варени јајца

200 г сирење

5 лажици мајонез

4 чешниња лук

Постапка:

Сирењето убаво издробете со вилјушка.

Јајцата изрендајте ги и додадете ги во сирењето.

Лукчето ситно исечкајте го/изрендајте го/истолчете го.

Сите состојки убаво измешајте ги и спојте ги со мајонез.

Вадете топки со лажица и украсете со свеж магдонос.

Постапката можете да ја видите на видеото: