За да имате стомак како на манекенка: Јадете го ова три дена по ред, ги чисти мастите, подуеноста исчезнува

Јадете го ова три дена во континуитет и ќе се случи чудо со вашето тело.

Доколку сакате да го намалите стомакот, да имате потенка половина, а телото да ви биде исчистено од масни наслаги, во тој случај решението е пред вас.

Постои рецепт за оброк кој се јаде само три дена по ред, а кој прави вистинско чудо за вашиот стомак и надворешно и внатрешно.

После три дена пауза, повторете ја постапката и продолжете понатаму по истиот редослед…

Клучот е во тоа што оваа витаминска бомба ги топи мастите, наслагите и сите остатоци од заглавените отпадоци во цревата, па подуеноста на стомакот видно ќе исчезне, стомачните киселини подобро ќе функционираат и ќе ја варат храната, а вие ќе изгледате многу послабо!

Потребни состојки:

Зелка
Цвекло
Морков
Лимонов сок и
Маслиново масло

Постапка:

Изрендајте зелка, цвекло и морков во однос 3:1:1.

Додадете малку зачини по ваша желба (магдонос, целер), па измешајте го зеленчукот, исцедете ја течноста, па прелијте ја салатата со сок од еден лимон.

На крај додадете неколку капки маслиново масло и вашиот витамински оброк е готов.

Многу е важно во салатата да не додадавате ништо друго.

Јадете ја оваа салата секоја вечер барем три часа пред спиење, минимум три дена и веќе тогаш ќе забележите одлични резултати.

Претходна статијаБрз РАФАЕЛО крем – брзо се прави, а уште побрзо се јаде
Следна статијаОваа евтина намирница може да го спаси целото тело: Ги обновува жолчката, црниот дроб и тироидата од корен