Ви го откриваме долгочуваниот рецепт против импотенција!

Пробајте и сами ќе се уверите!

 

Потребни состојки:

 

200 г мед

1 чаша коњак

Сок од 3 лимони

3 свежи жолчки од јајце

1 стаклена тегла

Подготовка:

Сите состојки добро измешајте ги да се соединат. Добиената смеса чувајте ја затворена во тегла, во фрижидер.

 

Употреба:

 По една супена лажица, трипати дневно пред оброк. Пред секое консумирање добро промешајте ја смесата.

Претходна статијаДревните кинези ја измислиле киселата зелка за вечно здравје. Еве како таа делува врз организмот!
Следна статијаЗа да ја подобрите крвната слика и ревитализација – јадете го цвеклото ВАКА