Тајната е во моќната комбинација на лековитите состојки кои со векови многу успешно се користат во народната медицина.

Овој лековит тоник им помогнал на многумина да се излекуваат од бактериски, паразитни, габични и вирусни инфекции.

Се состои од моќни корисни состојки, а тајната на ефективноста на овој тоник е во комбинацијата од природни, свежи и висококвалитетни производи. Повеќето од нив со векови се користи поради различни лековити својства.

Погледнете ги состојките на лековитиот тоник кој ги убива инфекциите во телото: Куркума: штити од рак, го подобрува здравјето на срцето, го подобрува здравјето на мозокот, помага кај депресија, го прочистува телото, ги намалува воспаленијата и претставува одлично антимикотично и антибактериско средство.

Ѓумбир: го подобрува здравјето на срцето, процесот на варење, ги елиминира мачнините, делува противвоспалително, антимикотички, ги намалува блките во мускулите, го намалува нивото на шеќер во крвта.

Лук: го регулира крвниот притисок, ги подобрува спортските резултати, полн е со антиоксиданти, тој е природен антибиотик, антимикотик, ефикасен против многу многу болести, го подобрува здравјето на срцето и коските.

Кромид: поттикнува производство на добар холестерол, го јакне имунитетот, силен антибиотик, штити од слободни радикали, го регулира шеќерот во крвта, намалува воспаленија во организмот.

Рен: ги отвора синусните канали, штити од рак, помага при настинки и грип, одличен антибиотик, помага при лекување на уринарни патишта.

Јаболкова киселина – намалува холестерол, го држи шеќерот под контрола, се бори против болки во грлото, го чисти затнатиот нос, го подобрува варењето, го поттикнува слабеењето, го зголемува нивото на енергија, спречува грчеви во нозете.

РЕЦЕПТ ЗА ТОНИК – Потребни состојки: 2 супени лажици куркума,¼ чаша рендан ѓумбир, ¼ чаша ситно сечкан лук, ¼ чаша ситно сечкан кромид, 2 супени лажици, рендан рен, 2 свежи лути пиперки и 700 мл јаболкова киселина (органска)

Постапка: Сите состојки измешајте ги во еден сад, освен оцетот. Смесата префрлете ја во стаклена тегла и прелијте со јаболковата киселна.

Теглата добро затворете ја и протресете ја. Оставете ја на ладно и суво место во текот на 2 седмици. Потоа процедете низ газа и добро исцедете. Течноста се чува во фрижидер.

Употреба: по 1 супена лажица секој ден за јакнење на имунолошкиот систем. Кај посериозни болести или инфекција, се зема по 1 супена лажица од тоникот, 5-6 пати дневно.