Дома Тагови зрачење

Таг: зрачење

Ова е најздравата намирница во светот: Аронијата може да ги победи...

Ја нарекуваат и намирница на иднината, бидејќи поседува исклучително лековита моќ за човековиот организам. Аронијата ефикасно го прочистува човековиот организам од штетни материи и тешки...

Ако лошо спиете и често се разболувате, нервозни сте и вознемирени...

СИМПТОМИ: Хроничен умор, вознемираност, лошо спиење, нервоза, чести главоболки, слаб имун систем и чести настинки... Сите суштества и предмети во просторот во кој се наоѓаме...

Рузмарин: спас од штетното зрачење и отровите во воздухот

Сигурно не сте размислувале дека оваа билка која речиси сите ја имаме во дворовите, е толку спасоносна. Долгите разговори на мобилен телефон, како и целото...

СЗО предупредува: ВАКА заштите се од радијацијата на мобилните телефони

Веќе со години експертите предупредуваат да се заштитите од штетното зрачење на мобилните телефони. Кога и Светската здравствена организација предупреди од можната опасност од...

Ја впива сета негативна енергија и зрачењето од компјутерот, а лесно...

Зелениот лилјан или хлорофитум е популарна салонска билка и често се среќава по канцелариите и домовите. Повеќето луѓе барем еднаш во животот ја поседувале. Исклучително...

За да ја подобрите крвната слика и ревитализација – јадете го...

СОДРЖИ: железо, бакар, калиум, калциум, јод, фосфор, сумпор, антоцијан кој е антиканцерозен, јаглени хидрати, растителни белковини, растителна маст, витамини Б1, Б2, Ц и П. Цвеклото...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"