Дома Тагови зошто се добри малините

Таг: зошто се добри малините

Сируп од малини без конзерванси: Помага кај сите видови заболувања со...

Малината (Rubus idaeus) е повеќегодишно самонико растение кое расте на надморска височина од 400 до 800 м. Има зељесто стебло, бели цветови со долги...

Ова овошје во комбинација со мед ја чисти жочката, црниот дроб,...

Жолчното кесе е мал орган во облик на круша сместен под црниот дроб. Тука се собира и складира жолчниот сок – течност која ја...

Фантастично овошје за чистење на жолчката, црниот дроб, крвта и бубрезите...

За ова моќно овошје раскажува проф. д-р Бранислав Михајловиќ – Го чисти жолчното кесе, црниот дроб, крвта и бубрезите, го јакне имунитетот, срцето и...