Дома Тагови зголемување на имунитет

Таг: зголемување на имунитет

Златниот мед го зајакнува имунитетот како челик, според билкарите е број...

Куркумата е индиски зачин, еден од најдобрите средства за чистење на телото одвнатре. Во текот на животниот век низ телото минува повеќе од тон...

Смеса која ќе ве подигне од постела за 7 дена, а...

Медот и лукот се намирници кои изобилуваат со лековити својства, но ќе бидете изненадени што може да направи комбинацијата од овие 2 состојки.  Овие...

Руски природни лекови за јакнење на имунитетот, еве зошто Русите се...

Народната медицина, заснована врз примената на даровите од природата е присутна низ целиот свет со векови. Бројни растенија, билки и производи од животинско потекло...

Совет и рецепт со мед од д-р Комаровски за подобро здравје...

Имунолошкиот систем е многу важен, повеќе од било кој друг систем во телото. Претставува ваша лична војска, го штити вашето тело од напаѓачи (бактерии,...

Скапоцениот камен на германската народна медицина: Една чаша од овој напиток...

Ова е еден природен напиток кој потекнува од стара Германија, а се состои од лимон, лук, ѓумбир и вода. Сите состојки се лесно достапни,...

Познат доктор по кинезитерапија откри метод од 15 секунди со кој...

Со доаѓањето на студените денови, нагло опаѓа одбранбениот механизам на организамот. Ако на тоа ги додадеме секојдневниот стрес во којшто живееме, загадениот воздух и...