Дома Тагови зелен домат

Таг: зелен домат

ТУРШИЈА ОД ЗЕЛЕНИ ДОМАТИ: „Овој рецепт го имам со години и...

Обично наесен кога заладува времето и сè помалку има сочневи денови, на стебленцата остануваат зелени домати кои не успеваат да созреат и да ја...

МАРИНИРАНИ ЗЕЛЕНИ ДОМАТИ СО ЛУК И МАГДОНОС – Омилен рецепт на...

Зелените домати може да се приготвуваат на најразлични начини, а освен во туршија, тие се користат и за приготвување на многу вкусни салати. Освен...

Рецепт за салата со зелени домати кои веројатно не сте ги...

Зелените домати освен што се користат како облога за уморни нозе и попуштени вени, од нив се приготвува и вногу вкусна салата. Збогатете ја...

Природен лек за третирање на варикозни вени и уморни, болни нозе

Сосем природен лек за третирање на варикозни вени и уморни, болни нозе Додека некои сметаат дека зелениот домат е отровен, други го користат за приготвување...

Популарно луто макало со везени пиперки, зелени домати и компири

Фото и рецепт: Анита Стојановска Потребни состојки: 3 зелени домати 4 везени пиперки лути 3-4 компири 3-4 чешниња лукче сол имасло по вкус Постапка: Ова е доста популарно макало во Македонија а...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"