Дома Тагови здравствени бенефити од цвеклото

Таг: здравствени бенефити од цвеклото

ОВА Е НАЈЗДРАВАТА САЛАТАТА СО СИРОВО ЦВЕКЛО АКО ЈА ПОДГОТВИТЕ ПРАВИЛНО:...

Поради неговите лековити својства, домаќинките често го подготвуваат со претходно варење, но сепак е најздраво кога е сирово. Меѓутоа, со оглед на тоа што цвеклото...

Јадете го овој зеленчук – ќе го поправи сè она што...

Зеленчукот за кој зборуваме е цвеклото. Освен што се користи како храна, ова растение се користи и како лековито растение. Богато е со многу...

Витаминска смеса која ја поправа крвната слика, делува за 3 дена,...

Витаминска бом-ба за имунитет, ја подобрува кр-вната слика за само 3 дена. Добро се покажала и за намалување на вишокот масти во кр-вта. Се...

Истражување: Потребни ви се неколку состојки и добивате сок кој ги...

Верувале или не, во последниве години, сокот од цвекло стана омилен природен лек за зајакнување на имунитетот низ целиот свет. Неодамна, Здружението на кардиолози...

Што сè може да му се случи на телото кога јадеме...

Цвеклото е сладок коренест зеленчук преполн со изненадувачки лековити својства и здравствени ефекти за човековиот организам. Тоа е природен антианемик, антибактерик, антипиретик, антиоксиданс, антисклеротик, детоксикант,...