Дома Тагови здраво постење

Таг: здраво постење

КАРДИОЛОГОТ СЛОБОДАН ОБЈАСНИ ЗОШТО ТРЕБА ДА СЕ ПОСТИ: Се случуваат многу...

Божиќниот пост започнува наскоро, на 28 ноември. Тој е еден од четирите главни годишни пости - трае шест недели - и вклучува воздржување од...

ЛОШИ МИСЛИ-ЛОШО ЗДРАВЈЕ: Не треба да се пости само со храна,...

Лошите мисли привлекуваат лошо здравје. Состојбата на yмот игра важна улога во сите сфери од животот, па дури и кога здравјето е во прашање....

НУТРИЦИОНИСТКАТА ЈОВАНА: Оваа категорија на луѓе не треба да пости поради...

Големиот божиќен пост трае 40 дена, а за да го одржиме имунолошкиот систем силен, многу е важно која храна ја јадеме. Исхраната без намирници...

Д-р Перишиќ: Кога ќе влезете во месарница, побарајте вакво парче месо,...

Следниот пат кога ќе одите во месарница, купете вакво парче месо - преполно е со витамин Д, советува попу-ларниот доктор Перишиќ кој гостуваше во...