Дома Тагови здравје

Таг: здравје

ХИРУРГ ОТКРИ ЗОШТО СЕКОЈ ВТОР ЧОВЕК ИМА ХЕМОРОИДИ: „Гаќите и лутата...

Општиот васкуларен хирург д-р Мирољуб Драшковиќ во утринската програма објасни зошто се појавуваат хемороиди и што се тие воопшто, бидејќи постојат низа заблуди поврзани...

„Збирај на младост, да имаш за старост“: една состојка ги чува...

„Еден ден староста ќе праша каде беше паметта“, затоа, многу е важно да се одржува здравјето и виталноста уште од младоста. Секој знае дека...

На овој начин дремката ќе се претвори во лековит попладневен одмор,...

Понекогаш дремката е единствениот начин да ги наполниме батериите после работа или малку повеќе по некој обилен оброк. Меѓутоа, важно е вретраењето на дремката,...

ПОУКИ ЗА ИСХРАНАТА од манастирот Острошки, само вака ќе останете здрави...

За да останете здрави и да го одржите внатрешниот мир со самите себеси треба да претпочитате одредена храна која се верува дека има духовна...

Ако имате подуено лице и чувствувате дека пребрзо стареете – тогаш...

Во последната година, нашиот живот се повеќе се базира на седење и лежење пред телевизорот. Пандемијата ''не за-твори'' во нашите домови, а физичката активност...

Ако пиете алкална вода секој ден, ќе се ослободите од вишокот...

Поради нездравата храна и навики, повеќето луѓе си го "закиселуваат" организмот, а поради тоа се јавуваат симптоми како замор, главоболка, проблеми со дигестијата и...

Еве колку минути е безбедно да дремнете во текот на денот,...

Спиењето игра важна улога, не само во правилното функционирање на мозокот, туку и на повеќето важни органски системи на телото. Заморот и недостатокот на...

Ставете ваков лимон во спалната соба и можеби ќе ви го...

Верувале вие или не, насекаде околу нас постои позитивна и негативна енергија. Денешниот начин на живеење придонесува за зголемување на негативната енергија, а тоа...

Сок од киви: чисти од камчиња и песок, спречува тромбови и...

Сокот од киви е нешто што треба секојдневно да го пиеме, барем додека му е сезоната, бидејќи е преполн со здрави состојки. Тоа е одлично...

Изедете 5 ореви и почекајте 4 часа – еве што ќе...

Јаткастите плодови не само што изобилуваат со корисни материи како што се: полинезаситени масти, феноли, витамин Е и многу антиоксиданси, но исто така, може...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"