Дома Тагови здрава чорба

Таг: здрава чорба

Јадам сѐ, но појадокот е секогаш ист – вкусна пилешка чорба...

Се ближи летото, а нашиот организам сѐ повеќе бара лесна и здрава храна. Пилешката чорба е една од најлесните, најбрзите, но и најздравите појадоци...

Мајка ми ми покажа како да ја направам најкремастата леќа-чорба, таа...

Црвената леќа е исклучително богата со железо и затоа посебно им се препорачува на жените кои спортуваат, а имаат склоност кон анемија. Обилува со магнезиум...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"