Дома Тагови замастен црн дроб

Таг: замастен црн дроб

Доктор Матиќ откри спас за замастен црн дроб: се пие наутро,...

Содржината на мacти во црниот дроб до одредена граница се смета за нормална. Но, доколку концентpaцијата на мacтите во клетките на црниот дроб стане...

Ми рекоа дека имам замастен црн дроб, па го направив овој...

Замастен црн дроб е честа појава кај многумина, особено кај луѓе постари од 50 години. Ако процентот на масти во црниот дроб е поголем...

АКО СЕКОЕ УТРО СЕ БУДИТЕ СО ОВОЈ СИМПТОМ: Можеби имате замастен...

Замастен црн дроб може да доведе до цироза, а еве на кои симптоми треба да внимавате. Заболување на замастен црн дроб е термин кој...

ДОКТОР ПРЕДРАГ НЕНАДИЌ: Ако имате холестерол и триглицериди, не сте ги...

Предраг Ненадиќ е доктор по природна медицина и дипломиран нутриционист. Тој ја усоврши својата професија и знаење во Германија, на Универзитетската клиника во Лудвигсхафен....

ЦРВЕНИ ЗНАЦИ ДЕКА ЦРНИОТ ДРОБ ПОЧНАЛ ДА СЕ ТРОШИ: Посебно обратете...

ЦРВЕНИ ЗНАЦИ ДЕКА ЦРНИОТ ДРОБ ПОЧНАЛ ДА СЕ ТРОШИ: Посебно обратете внимание на третиот. Процентот на луѓе кои стра-даат од заболување на црниот дроб...

Кога црниот дроб е полн со тoксини, вие се дебелеете, со...

Кога црниот дроб е полн со т оксини, не може правилно да ги извршува неговите функции, па започнуваат да се натрупуваат масти и телото...

Многу добар и редок рецепт за слабеење и чистење на масен...

Дали знаевте дека црниот дроб, исто како и срцето, е еден од најоптерените органи што извршува повеќе од 500 функции во вашето тело? Вашиот црн...

ЗДРАВ ЦРН ДРОБ: 10 совети за лекување – ЛИМОН ЗА МАСЕН...

Здравјето на црниот дроб може да се зачува само ако придржувате на здрав начин на живот и исхрана. Нездравите навики и промените во исхраната...

Неверојатна комбинација од 2 состојки кои го чистат црниот дроб и...

После еден месец употреба ќе почувствувате големи промени! Ќе заборавите на дигестивните проблеми, ќе се чувствувате здрави, со многу енергија. Црниот дроб во нашето тело...

Домашен напиток од цвекло кој ќе го исчисти замастениот црн дроб...

Квасот од цвекло е нешто за кое малкумина знаат, а нашите стари редовно го користеле поради неговите лековити својства. Многу е корисен, содржи компоненти...