Дома Тагови закуска

Таг: закуска

САРМА НА МОДЕРЕН НАЧИН: Откако го открив овој рецепт, веќе не...

После овие сарми никој не ги сака традиционалните, заборавивме на нив. Зелката и месото секогаш се добитна комбинација, а според рецептот кој ќе го...

СЕ ПРАВИ ЗА 5 МИНУТИ: Гостите ќе бидат воодушевени ако го...

Рецепт на Кети од Италија. „Во Италија имаме обичај да правиме ваков вид на солен ролат како ладно предјадење. Јас ќе ви понудам една...

ПОСНО ЈАДЕЊЕ КОЕ ЌЕ ВИ СТАНЕ ОМИЛЕНО: Со 3 компири и...

Здраво на сите, се надевам дека сте добро. Јас сум сум Кети, живеам во Велика Британија и сакам да ви покажам како овде го...

РОЛНИЧКИ ОД МОДАР ПАТЛИЏАН И МЕЛЕНО МЕСО: Неповторлив вкус, ова јадење...

Модриот патлиџан им дава посебен вкус на јадењата, особено на оние со месо. Обично се приготвува како закуска, печен на тркалца во комбинација со...

За појадок, лесен ручек или брза вечера – никогаш нема да...

Похувана „фета шунка“, тенки големи листови шунка полнети со кашкавал. Може да го послужите и како предјадење или закуска, а вашите гости ќе бидат...

Колку и да направите, малку ќе ви биде, од ова јадење...

I РЕЦЕПТ - Пиперки со сирење по сосем поинаков рецепт – толку вкусно, да не знаеш за доста…Совршени. Рецепт и видео прилог на Бојана...

“Цигара бурек” или опасно заразни грицки

Фото и рецепт: Наталија Неодамна на мојата пријателка и беше роденден, па кај неа за првпат ги пробав овие “Цигара бурек”, грицки со малку необичен...

Стар леб полнет со вкусна смеса од павлака и ајвар

Фото и рецепт: Маја Танасковиќ Потребни состојки: Стар леб Суво месо или нешто сувомеснато по ваш вкус Кашкавал Малку павлака Сенф Ајвар Кромид Лук Црн пипер Постапка: Лебот прво исечкајте со остар нож во вид на...