Дома Тагови закуска

Таг: закуска

ВКУСНИ ОРИЗОВИ ТОПЧИЊА: Сите гости само за нив збореа…

ВКУСНИ ОРИЗОВИ ТОПЧИЊА: Сите гости само за нив збореа... ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 2 чаши ориз (варен) 4 јајца (2+2 за похување) сол и црн пипер по вкус магдонос по вкус 150...

Дали имате СОДА? Рецептот го научив во еден скап ресторан, ги...

Дали имате СОДА? Рецептот го научив во еден скап ресторан, ги изненади сите мои гости!Ниту еден ПРАЗНИК не поминува без нив...Еве што ви е...

Без брашно! Супер лесен рецепт за ситни шупливи колачи кои се...

Без брашно! Супер лесен рецепт за ситни шупливи колачи кои се прават за 5 минути! Наместо обично пченично брашно, потребно ви е оризово брашно...

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Палачинки со пилешко во бел сос…за појадок или...

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Палачинки со пилешко во бел сос...за појадок или вечера, а може и за ручек со добра салатичка...Рецепт на Санела З. Еве...

Еднаш ги направив вака и сега секој ден ги бараат исто…Потпечени...

Еднаш ги направив вака и сега секој ден ги бараат исто...Потпечени пиперки со фил, цела куќа ми мириса убаво. Сите ги сакаме пиперките спремени...

Буквално ги излижавме чиниите – Отсега само на овој начин ќе...

Буквално ги излижавме чиниите - Отсега само на овој начин ќе ги правам палачинките. Палачинките ни се омилени подеднакво во солена и слатка варијанта,...

ТОПЧИЊА КАШКАВАЛКИ: Се прават само од 3 состојки – лапни-голтни, превкусни!

ТОПЧИЊА КАШКАВАЛКИ: Се прават само од 3 состојки - лапни-голтни, превкусни! Можете да ги подготвувате како прилог со салата, но и како вкусна закуска...

СОВРШЕНИ КРЕКЕРИ – БИСКВИТИ СО ЗАЧИНИ: Одлична закуска кога сте гладни...

Овие крекери се одлична закуска во текот на денот. Дечињата ги обожаваат и често си ставаат во кесичка и си носат на училиште од...

Брашно, вода и малку сирење или урда – неверојатно лесно и...

Многу брз рецепт за една фина закуска за сите пригоди. Овие соленки нема кој не ги сака. Се замесуваат за неколку минути, потоа тестото...

РУЧЕК ОД РЕРНА: Уште жешко мав му правиме, се топи во...

Компирот може да се приготви на милион начини, и секојпат се појавува некој нов, изненадувачки добар рецепт. Овојпат испробајте го рецептот на Ивана, ќе...