Дома Тагови врат

Таг: врат

Легнете и раширете ги рацете, па направете ја ЧУДЕСНАТА ВЕЖБА НА...

Сашо е творец на неколку исклучително корисни вежби за различни проблеми од локомоторниот апарат, а за кои тврди дека ги осмислил со Божја промисла....

„Жените никако не смеат да мијат коса преку када“: Киропрактичар ги...

Сè повеќе луѓе се жалат на болки во вратот, а за нивната причина и како да се отстранат говори киропрактичарот Дејан Глушац. Вратниот дел...

Д-р Игор Књазкин: црвениот кромид ја лекува штитната жлезда + рецепт

Познато е дека кромидот ја чисти кожата, убива вируси и бактерии, а сулфурните состојки во крвотокот чинат чудо. Затоа, пробајте го овој феноменален народен...

Убав врат како на лебед: нега, масажа, рецепт, облоги, гимнастика

Сите жени знаат дека вратот ги издава нивните години. Но, дали може да се направи нешто и да се спречи предвременото стареење и збрчкување...

За половина ден болката исчезнува: најдобриот природен лек како облога

Болката исчезнува за 12 часа? Сите го имаме дома, но никој не знае дека тоа е најдобриот лек за болки во кичмата. Болките во грбот...

Ако кожата на вратот станала „гускина“-само ставете од ОВА и повторно...

Сите жени знаат дека вратот ги издава нивните години. Но, дали може да се направи нешто и да се спречи предвременото стареење и збрчкување...

Доколку имате болки во вратот, можеби патите од Цервикален синдром –...

Цервикален синдром или синдром на вратен ’рбет опфаќа различни состојби, односно видови болка во областа на вратот. Сличен е на цервикобрахијалниот синдром, но сепак е...

Како трајно да ја елиминирате болката во вратот

Болките во грбот и рамото се хронична состојба со која се соочуват луѓето секојдневно. Постојат голем број фактори кои се причинители за болки во...

Имате чудно чувство во вратот и сте изгубиле интерес за партнерот,...

Нервозни сте, се дебелеете и не можете да се концентрирате? Сето ова може да укажува на проблем со оваа мала жлезда во вратот. Тироидната жлезда,...

Неверојатно успешен третман кај реума и артритис

Ѓумбирот и натаму се користи како ефикасно средство против тромбоза, реума, ишијас, артритис и слични болести и неговата ефикасност е многу добра. ​ Ѓумбирот може да...