Дома Тагови воздушни перничиња

Таг: воздушни перничиња

КРОФНАСТИ МЕКИЦИ БЕЗ ЧЕКАЊЕ НА ТЕСТОТО: душа меки, подеднакво се вкусни...

Вкусни и воздушести мекици за кои не треба да чекате тестото да стасува. Прочитајте го рецептот и веднаш направете ги – состојките веќе ги...

Воздушни перничиња меки како душа, одлични за појадок или вечера, во...

Фото и видео прилог на Том Филос. Постапката е едноставна, сите состојки се мешаат и се замесува тесто кое е потребно да се остави да...

Пишии како воздушести перничиња, без многу труд, брз и вкусен појадок...

Фото и рецепт: Лили-кул Одлични, вкусни, погодни за појадок, вечера или со било кое друго јадење. Потребни состојки: 400 г брашно 200 мл млака вода 20 г свеж квасец...