Дома Тагови воздушеста погача

Таг: воздушеста погача

ЦВЕТНА ПОГАЧА – ЛЕБ: Овој рецепт е стар 9 години, за...

Рецептот е едноставен и лесен, па можете да го приготвувате секој ден, за појадок, ручек или вечера. Се добива прекрасна, мека како памук погача...

Во брашното додајте кока-кола и ќе го добиете највкусниот колач кој...

Овој вид на погача е една од најмеките и највоздушните. Испробајте го рецептот на Асена кој сигурно ќе ве восхити со резултатот. Ако досега...