Дома Тагови воспаление

Таг: воспаление

Овие 2 намирници никогаш не треба да ги запоставите од исхраната,...

Бразилски ореви. Бразилските ореви се многу хранливи бидејќи во својот состав содржат многу витамини, најмногу Е и Б, минерали, а содржат и некои состојки...

Земете една лажичка од оваа смеса пред спиење, ќе се разбудите...

Хималајската сол е вистинско богатство кое доаѓа од хималајскиот појас, а уште е позната и како „бело злато“. Често се нарекува и „розова сол“....

Ослободете се од воспалените синуси со помош на природни билки и...

Синузитис претставува воспаление на слузокожата на синусите. Ова воспаление е многу честа појава и речиси сите барем еднаш имале проблеми со синусите со најчестите...

Д-р Радошевиќ објаснува како треба да лежите ако имате воспаление на...

Голем број пациенти кои боледуваат од koвид 19 добиваат воспаление на бели дробови. Тоа е она од што многумина се плашат, но не мора...

Овој чај го спаси син ми: имаше инфекција на бели дробови...

Кога син ми имаше вирусна инфекција на бели дробови, само овој чај успеа да му ја симне температурата! За среќа наша, една наша пријателка читала...

Лековит напиток: намалува холестерол и триглицериди, подобрува циркулација, лекува болести на...

Напитокот како терапија за прочистување се препорачува да се спроведува двапати годишно. Напитокот има убав вкус на освежителниот сок - швепс со цитронска нота. Потребни...

За да се ослободите од болка во мускули земете: магнезиум, витамин...

Кога ќе претерате со вежбање, а особено кога тоа го правите без преходна подготовка, неизбежно се јавуваат болки во мускулите. Врз појавата – воспалени мускули...

Билни капки за лекување на габични заболувања (кандидијаза)

Чаевите и билните капки направени од билки богати со етерични масла, го јакнат имунитетот и имаат силно противбактериско и противгабично дејство Candida albicans е една...

Лекување на бурзитис: Ако имате оток во рамо, лакт, колк, колено...

Симптоми: -Болки, воспаление и оток во рамената, лактите, колковите, колената или зглобовите на дланките или стапалата, особено за време на истегнувања додека вежбате, дигате товар...

Брезата е свето дрво: лекува ќелавост, дебелина, уринарни инфекции и кожни...

Старите словени брезата за сметале за свето дрво. Тие верувале дека поседува способности да ги истерува лошите духови, па поради тоа колевките за своите...